Rolety klasyczne – stylowa i praktyczna dekoracja każdego okna

Roley zewnętrzne

Są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, pasują do okien dachowych, w wielu przypadkach ich montaż nie wymaga wiercenia otworów w ramie okiennej – rolety zaciemniające, bo o nich mowa, są stylową alternatywą dla zasłon i żaluzji oraz wyznacznikiem nowoczesnych trendów. Roleta okienna doskonale prezentuje się w każdym pomieszczeniu, gdyż dzięki bogactwie wzorów i kolorów z łatwością można ją dopasować do każdego wnętrza. Sprawdźmy, jaki są rodzaje rolet i czym należy się kierować przy ich wyborze.

Rolety wewnętrzne – dla najbardziej wymagających klientów

Rolety chronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem, ograniczając dostęp promieni słonecznych, jednocześnie zapewniając niezwykle stylowy i nowoczesny wystrój okien. Osłony okienne dostępne są w wielu wariantach. Decydując się na konkretny typ rolety pod uwagę powinniśmy wziąć jej przeznaczenie, czy ma posiadać kasetowy mechanizm koralikowy oraz rodzaj materiału, z którego ma być wykonana. Jak nietrudno zauważyć, rolety są o wiele praktyczniejsze niż zasłony – nie brudzą się, nie wymagają prania ani konstrukcji karnisza, jednak ich wybór powinien być w pełni przemyślany, korespondujący z wystrojem danego wnętrza.

Rolety okienne – jak wybrać odpowiednie?

Wybór konkretnego rodzaju rolety powinien uwzględniać jej przeznaczenie oraz rodzaj pomieszczenia, w którym zawiśnie. Rolety rzymskie zaciemniające idealnie sprawdzą się w sypialni, gdyż będą skutecznie chronić wnętrze przed promieniami słońca. Lekką osłonę możemy zastosować w słonecznym salonie – w tym wypadku sprawdzą się rolety woalowe, będące elegancką alternatywą dla tradycyjnej firany. Połączeniem obu funkcji – zaciemniającej i dekoracyjnej stały się rolety okienne dzień noc, składające się z pasów przezroczystej siatki i zaciemniającej tkaniny, dzięi którym w zależności od potrzeb możesz regulować stopień zaciemnienia okna. Na https://dopasujrolety.pl/ z łatwością wybierzesz model idealny dla Twojego okna.

Rolety wolnowiszące, rolety rzymskie – sposoby montażu i rodzaje mechanizmów

W zależności od modelu rolety warto zwrócić uwagę na jej sposób montażu. Rolety dostępne na polskim rynku mogą być montowane na skrzydle okiennym, do ściany, do sufitu lub nakładane na okienną ramę. W kwestii wyboru konkretnego mechanizmu, w przypadku rolet rzymskich najpopularniejszy jest mechanizm koralikowy lub sznurkowy wyposażony w opcję samoblokady, która sprawia, że roleta zatrzymuje się na wybranej wysokości. Wejdź na https://dopasujrolety.pl/3-rolety-zewnetrzne i wybierz roletę, która zapewni Ci prywatność i skuteczną ochronę przed palącym słońcem.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Budownictwo

Dodaj komentarz